روغن مخصوص ماساژ بدن


بهترين روغن براي ماساژ بدن، روغن نارگيل، کنجد، آفتاب گردان، هسته انگور، زيتون و . است. اين روغن‌ها حرکات ماساژ را راحت‌تر مي‌کنند و خود داراي خواص خوبي براي پوست هستند.


روغن ماساژ

 

هيچ چيز ذهن و بدن را بعد از يک روز پرمشغله، به اندازه ماساژ تسکين و التيام نمي‌دهد. ماساژ نه تنها به گره‌ها، بافت‌ها و ماهيچه‌هاي بدن کمک مي‌کند، بلکه در عرض چند دقيقه استرس شما را نيز کاهش مي‌دهد. درصورتي که از روغن ماساژ خوبي استفاده کنيد، تجربه شما لذت بخش‌تر خواهد بود. روغن به دست‌ها کمک مي‌کند به آرامي حرکت کنند و عميق‌تر با عضلات تماس برقرار کنند در نتيجه تجربه‌ي بهتري برايتان حاصل مي‌شود. اما همه روغن‌ها براي ماساژ مناسب نيستند و انتخاب تصادفي هر روغن گياهي، براي دريافت اثرات آرام بخش ماساژ کافي نيست. ما به شما ليستي از بهترين روغن براي ماساژ بدن ارائه مي‌دهيم.

 

بهترين روغن براي ماساژ بدن


1. روغن زيتون


روغن ماساژ


روغن زيتون به طور کلي براي ماساژ‌هاي سبک، مانند ماساژ سوئدي استفاده مي‌شود. از آنجا که اين روغن سنگين است و با سرعت کمي جذب پوست مي‌شود از آن بيشتر در ماساژ‌هايي استفاده مي‌شود که حرکات تکراري و رفت و برگشتي روي بدن انجام مي‌دهند.

مزايا • روغن زيتون براي پوست و خشکي آن مفيد است.

 • اين روغن با کاهش استرس اکسيداتيو، پوست آسيب ديده را بهبود مي‌بخشد.

 • همچنين براي درمان هرگونه اسپاسم، درد و تورم ماهيچه‌اي مفيد است.

 • اين روغن با کمک به افزايش گردش خون در بدن، انرژي را افزايش مي‌دهد و کمک مي‌کند تا سلول‌ها مواد مغذي بيشتري دريافت کنند.


 


2. روغن نارگيل


روغن ماساژ


بسياري فکر مي‌کنند که روغن نارگيل سنگين و چرب است. اما حقيقت درست برعکس آن است. اين روغن سبک و غير چرب بوده و به سرعت در پوست جذب مي‌شود. روغن نارگيل حاوي تري گليسيريد با زنجيره متوسط است و بنابراين براي ماساژ‌هايي که داراي حرکات کوتاه‌تري هستند (براي ماهيچه‌هاي هدف استفاده مي‌شود) مفيد است. روغن نارگيل به طور عمده در ماساژ سنگين، مثل ماساژ بافت عميل و ماساژ قبل از تولد، Shiatsu و رفلکسولوژي به کار مي‌رود.

مزايا • حاوي اسيد‌هاي چرب با زنجيره متوسط است که به همين دليل هم ثبات بالايي دارد. وقتي پوست را با روغن نارگيل ماساژ مي‌دهيد، روغن فاسد نمي‌شود بلکه اگر اجازه دهيد مدتي بماند به پوست جذب مي‌شود.

 • از آنجا که روغن با ثباتي است، چربي پوست حفظ مي‌شود و از خشکي جلوگيري مي‌کند.

 • روغن نارگيل حاوي مقدار زيادي ويتامين E و آنتي اکسيدان هاست که پوست شما را سالم نگاه مي‌دارد.


 


3. روغن بادام شيرين


روغن ماساژ


يکي ديگر از بهترين روغن‌ها براي مساژ بدن، روغن بادام شيرين است که به طور گسترده در ماساژ درماني استفاده مي‌شود. اين روغن، يک روغن زرد کمرنگ با عطري ملايم و شيرين است. روغن بادام شيرين، کمي چرب است و به دست‌ها اجازه مي‌دهد که به آرامي روي پوست حرکت کنند. اگرچه، اين روغن سنگين نيست و سريع به پوست جذب مي‌شود (نه آنقدر سريع که نياز به استفاده‌ي مجدد داشته باشيد). روغن بادام براي انواع پوست مناسب است. روغن ماساژ

مزايا • روغني بسيار ملايم و لطيف بر روي پوست است، به حدي که مي‌توان از آن براي پوست کودکان استفاده کرد. همچنين داراي خواص ضد التهابي است. اين روغن پوست شما را هيدراته مي‌کند و خارش را تسکين مي‌دهد؛ بخصوص در شرايط پوستي سخت مثل اگزما.

 • روغن بادام از آسيب پوستي ناشي از قرار گرفتن در معرض اشعه UV جلوگيري مي‌کند. پوست را تغذيه و از آفتاب سوختگي محافظت مي‌کند.

 • اين روغن، آرامش ماهيچه‌ها را افزايش مي‌دهد و خواص تسکين درد ملايمي دارد؛ بنابراين اگر شما ماهيچه‌هاي دردناکي داريد، ماساژ با روغن بادام بسيار تسکين دهنده و مفيد است.


 


4. روغن هسته‌ي انگور


 


روغن ماساژ


 

روغن هسته‌ي انگور، روغني سبک است که وقتي روي پوست قرار مي‌گيرد احساسي شبيه به ابريشم مي‌دهد. در مقايسه با هر روغن ماساژ ديگري، اين روغن حسي غني ايجاد و پوست را براق مي‌کند. روغن هسته انگور تقريبا هيچ بويي ندارد و بهترين روغن براي ماساژ‌ بدن و آرامش‌بخشي است. با اين حال، ممکن است لباس و ملحفه‌ي ماساژ را لکه دار کند.

مزايا • روغن هسته‌ي انگور حاوي رزوراتول است که خواص ضد ميکروبي دارد.

 • روغن هسته‌ي انگور حاوي ويتامين E، اسيد لينولئيک و ترکيبات فنلي است که پوست را سالم نگه مي‌دارد و از التهاب جلوگيري مي‌کند.

 • اين روغن يک روغن حامل کامل است که مي‌توانيد آن را با اسانس‌ها و ساير روغن‌هاي گياهي ترکيب کنيد.


 


5. روغن آفتاب گردان


روغن ماساژ


 

روغن آفتاب گردان روغني سبک است که در پخت و پز هم به اندازه‌ي ماساژ کاربرد دارد. اين روغن خيلي زود فاسد مي‌شود؛ بنابراين بهتر است که در مقادير کم آن را خريداري کنيد و در مکاني خنک و خشک نگهداري نماييد. درصورتي که دو کپسول ويتامين E در آن بريزيد، عمر روغن افزايش پيدا مي‌کند.

مزايا • روغن آفتابگردان حاوي اسيد لينولئيک و اوئيکس است که در مقايسه با روغن زيتون درصد بالاتري داشته و باعث مي‌شود بافت پوست با حفظ رطوبت بهتر شود.

 • روغن آفتابگردان مانع نشانه‌هاي پيري مي‌شود چرا که پوست را مرطوب نگه مي‌دارد و تمام سموم را پاک مي‌کند.

 • اين روغن حاوي اسيد‌هاي چرب ضروري است که سبب بازسازي سلول و جوانسازي پوست مي‌شود. ماساژ منظم با اين روغن، پوست شما را روشن و درخشان مي‌کند.


 


6. روغن بادام زميني


 


روغن ماساژ


 

روغن بادام زميني همچنين در چشمه‌هاي آب گرم براي ماساژ استفاده مي‌شود. با اين حال ممکن است برخي به آن آلرژي داشته باشند. به همين خاطر است که قبل از استفاده بايد حساسيت نسبت به آن بررسي گردد. اغلب قبل از ماساژ با روغن بادام زميني، آن را گرم مي‌کنند. اين روغن درد ماهيچه، بافت و مفاصل را تسکين مي‌دهد.

مزايا • روغن بادام زميني رطوبت پوست را حفظ مي‌کند.

 • حاوي ويتامين E است که پوست را تغذيه مي‌کند و بدن را تقويت. اين روغن درد عضلاني و مفصلي را از بين مي‌برد (اگر به طور منظم استفاده شود)

 • با توجه به رايحه‌ي ملايمش، روغن بادام زميني بيشتر براي ماساژ آروماتراپي استفاده مي‌شود که تجربه‌اي جوان کننده و آرامش بخش است.


 


7. روغن کنجد


روغن ماساژ


 

روغن کنجد در طب ايورودا به عنوان بهترين روغن براي ماساژ بدن شناخته مي‌شود. متون مربوط به آيورودا، مثل Charaka Samhita، مزاياي زيادي براي ماساژ با روغن کنجد ذکر کرده است. ماساژ با روغن کنجد، ساختار بدن، ماهيچه‌ها، رباط‌ها و تاندون‌ها را تقويت مي‌کند. اين روغن سنگين است و پوست را چرب و روغني مي‌کند.

مزايا • روغن کنجد، بخش جدايي ناپذير پزشکي تايوان است که عمدتا براي تسکين درد التهابي در مفاصل استفاده مي‌شود.

 • قرار گرفتن در معرض اشعه UV به پوست آسيب مي‌رساند. آفتاب سوختگي، لک و چين و چروک همه از علائم آسيب نور خورشيد است که باعث مي‌شود پوست پژمرده به نظر برسد. استفاده از اين روغن کمک مي‌کند تا آسيب‌هاي پوستي ناشي از آفتاب از بين برود.

 • در آيورودا، اين روغن براي آبيانگا استفاده مي‌شود. اين يک تکنيک ماساز آيورودايي است که روغن را گرم مي‌کنند و سپس با گياهان دارويي ترکيب کرده و روي بدن مي‌مالند.


منبع روغن ماساژ


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

Mark Michael لوازم خانگي Joey Diana Danielle Bingle اخبار سلامتي Omar James