راهنماي سفر به ايتاليا


در اين بخش روزانه راهنماي سفر به کشور ايتاليا، اطلاعات لازم براي گرفتن ويزا، هزينه هاي و ديگر اطلاعات ضروري براي سفر به اين کشور زيبا را آماده کرده ايم.


راهنماي سفر به ايتاليا


ايتاليا يکي از کشورهاي گردشگري زيبا و پر جاذبه است که در بخش جنوبي قاره اروپا قرار دارد. يکي از دلايلي که جاذبه هاي تاريخي و گردشگري در ايتاليا بسيار ديده مي شود، قدمت چند هزار ساله اين کشور است.


افرادي که قصد دارند براي نخستين بار يک سفر خارجي را تجربه کنند، معمولا يکي از گزينه ها و مقصدهايشان، کشور ايتاليا است. اين کشور بسيار شناخته شده است و بيشتر شهرهاي آن تاريخي و گردشگري هستند. رم به عنوان پايتخت ايتاليا، جاذبه هاي گردشگري بي نظيري در خود جاي داده است. شما حتما شه زيبا و رويايي ونيز را مي شناسيد. تمام اين نقاط ديدني و تاريخي در اين کشور زيباي اروپايي قرار گرفته اند. قبل از سفر به ايتاليا به شما توصيه مي کنيم، حتما با جاذبه هاي گردشگري، هزينه هاي سفر به ايتاليا، شرايط سفر و موارد ديگر آشنا شويد تا سفري جذاب، دلنشين و خاطره انگيز داشته باشيد. داشتن اطلاعات ضروري قبل از سفر به هر نقطه از دنيا مي تواند به شما کمک زيادي بکند پس تا تا انتهاي اين مطلب روزانه همراه ما باشيد.


راهنماي سفر به ايتاليا


ويزاي ايتاليا


سفر به کشور ايتاليا براي شهروندان ايراني نياز به گرفتن ويزاي ايتاليا دارد. کشور ايتاليا به دليل عضويت در اتحاديه اروپا و معاهده شنگن، نوع ويزاي اين کشور ويزاي شينگن است که با اخذ ويزاي شنگتن ايتاليا مي توانيد به ديگر کشورهاي عضو اتحاديه شينگن هم سفر کنيد. قبل از مسافرت حتما براي دريافت ويزاي خود برنامه ريزي کنيد.


فراتموش نکنيد که دليل حجم زياد درخواست و محدوديت خدمات سفارت ها بايد در محرله اول وقت سفارت لازم را از سفارت مورد نظر براي انجام پروسه انگشت نگاري انجام دهيد. براي اخذ ويزا حتما با مشاوران متخصص م کنيد و با تحقيق کامل اقدام اقدام به اين کار کنيد.


راهنماي سفر به ايتاليا


آب و هواي ايتاليا


پيش از سفر به کشور ايتاليا بايد در مورد آب و هواي اين کشور اطلاعات لازم را داشته باشيد. اگر بخواهيم به صورت کلي در مورد شرايط آب و هوايي ايتاليا صحبت کنيم، بايد بگوييم که اين کشور آب و هواي مديترانه اي دارد.


بخش هاي ساحلي ايتاليا، تحت تاثير آب و هواي مديترانه اي قرار دارند. ولي اين شرايط آب و هوايي در بخ هاي مختلف اين کشور ممکن است، متفاوت باشد. مثلا بخش هاي شمالي ايتاليا آب و هواي نيمه استوايي مرطوب دارد و دماي هوا در اين نواحي پايين تر و در نتيجه هوا هم خنک تر است. ولي آب و هواي بيشتر مناطق ايتاليا مديترانه اي است و باعث شده که تابستان ها در اين کشور، هوا گرم و خشک باشد و ايتاليا در زمستان ها آب و هواي خنک و مرطوب داشته باشد.


زمستان ها در بعضي از مناطق مرتفع و به خصوص در بخش هاي شمالي اين کشور، کمي سردتر اسات و رطوبت را حفظ مي کند. ميانگين دماي هواي ايتاليا در تابستان ها بين 28 تا 33 درجه سانتي گراد است. در برخي از مناطق اين دماي هوا به 40 درجه سانتي گراد مي رسد که معمولا اين دماي هوا مربوط به بخش هاي ساحلي مي شود.


راهنماي سفر به ايتاليا


هزينه هاي سفر به ايتاليا


سفر به ايتاليايي هزينه هاي مختلفي دارد. اگر از طريق تور ايتاليا براي سفر به اين کشور اقدام مي کنيد، مي توانيد تا حد زيادي در هزينه ها صرفه جويي کنيد. ولي اگر مي خواهيد شخصا به اين کشور سفر کنيد، بايد براي هزينه ها، برنامه ريزي دقيق کنيد.


از جمله هزينه هاي ثابت براي سفر به ايتاليا مي توان به هزينه بليط رفت و برگشت هواپيما، هزينه ويزا، رزرو هتل، خوراک و . اشاره کرد.  بعضي از هزينه ها، جانبي هستند و مي تون در آنها صرفه جويي کرد. مثلا هزينه خريد سوغات، هزينه حمل و نقل و جا به جايي در هشر، هزينه بازديد از جاذبه هاي گردشگري و . از جمله هزينه هاي جانبي سفر به ايتاليا هستند. اگر قبل از سفر براي تمام اين هزينه ها برنامه ريزي دقيق داشته باشيد، در سفر به کشور ايتاليا مشکل خاصي نخواهيد داشت و مي توانيد سفري دلنشين داشته باشيد.


راهنماي سفر به ايتاليا


جاذبه هاي گردشگري ايتاليا


ايتاليا کشوري پر جاذبه است و در بيشتر شهرهاي آن جاذبه هاي گردشگري بي نظيري وجود دارد، از جمله شهرهاي گردشگري ايتاليا مي توان به شهرهايي مانند رم، واتيکان، ونيز، فلورانس، ميلان، ورونا، ناپل، تورين، بولونيا، پروجا، جنوا و خيلي از شهرهاي زيباي ديگر اشاره نمود.


هر کدام از اين شهرها مراکز ديدني جالبي دارند يکي از اهداف اصلي شما از سفر به کشور ايتاليا، بازديد از جاذبه هاي گردشري اين کشور است. پس بد نيست، تعدادي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري و تاريخي اين کشور را به شما معرفي کنيم.


از جمله معروفترين جاذبه هاي گردشگري ايتاليا مي توان به جاذه هايي مانند پانتئون، کليسا جامع سنت جان لاتران، آمفي تئاتر کلسئوم، کلسئوم، فواره تروي، گالري بورگز، رومن فروم، کانال هاي ونيز، موزه هاي کاپيتولين، برج کج پيزا، پمپئي، ساحل آمالفي، درياچه کومو، جزيره البا، ساحل سنک تر، کليسا جامع سانتا ماريا دل فيوره، پارک ملي گرن پاراديزو، اوفيتزي، قصر دوک، کليسا جامع ميلان و . اشاره کرد. اينها فقط چند نمونه از موارد بي شمار جاذبه هاي ديدني کشور ايتاليا هستند که بازديد از آنها را به شما توصيه مي کنيم.


بهترين زمان براي سفر


اين که چه موقعي بهترين زمان براي سفر به ايتاليا است به شما بستگي دارد. مثلا اگر مي خواهيد ر بهترين شرابط آب و هوايي به ايتاليا سفر کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که از اواسط فروردين تا اواسط تير ماه به اين کشور برويد.آب و هواي ايتاليا از اواخر ماه شهريور تا اواسط آبان خيلي مطبوع است و بيشتر گردشگران در اين موقع از سال به ايتاليا مي روند. ولي به وطر کلي فصل بهار و تابستان جزو روزهاي شلوغ اين کشور است. به همين جهت بايد به هزينه ها هم در روزهاي شلوغ توجه داشته باشيد. هر چه تعداد گردشگران بيشتر باشد، هزينه خدمات، هتل و هم بيشتر مي شود.


منبع : راهنماي سفر به ابتاليا


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

Daniel مجله خبري واترجت هاي صنعتي Anthony Cody Brian Katherine Jesus طراحي سايت | تبليغات محتوايي Rasul سايت تفريحي